Haber Detayı
10 Mart 2017 - Cuma 21:33
 
Hawking, insanoğlunu karanlık bir gelecek beklediğini belirtti ve bu durumun önüne geçilmesi adına yapılması gerekenleri açıkladı.
İngiliz Astrofizikçi Stephen Hawking, insanoğlunu karanlık bir gelecek beklediğini belirtti ve bu durumun önüne geçilmesi adına yapılması gerekenleri açıkladı.
TEKNOLOJİ Haberi


Daha önce de yapay zekanın gelişimi konusunda uyarılarda bulunan Hawking, insanlığın bu konudaki tehditleri belirlemek için ortak bir akıl geliştirmesi gerektiğini belirtti.İnsanlığın geliştirdiği teknolojilerin, insanlığı yok edebilecek kapasiteye ulaştığını belirten Hawking, "Saldırganlık, evrim süresince genlerimize işlemiş.

 

Ve şimdi bu saldırganlık, teknolojiyle birleşince hepimizi nükleer veya biyolojik bir savaşta yok etme tehlikesi yaratıyor. Bu genetik mirası, akıl ve mantıkla kontrol altına almalıyız." ifadelerini kullandı.Hawking, insanlığın yok olma tehlikesiyle baş etmek bir çeşit 'dünya hükümeti' kurulması gerektiğini söyledi.Hawking, "Ama bir çeşit tiranlıkla da karşılaşabiliriz.Hawking, "Ama bir çeşit tiranlıkla da karşılaşabiliriz.Hawking, "Ama bir çeşit tiranlıkla da karşılaşabiliriz.Hawking, "Ama bir çeşit tiranlıkla da karşılaşabiliriz.Hawking, "Ama bir çeşit tiranlıkla da karşılaşabiliriz.

 

Tüm bunlar biraz felaket tellalığı gibi gözüküyor olabilir ama ben iyimserim.İnsan ırkının bu mücadelelerin üstesinden gelebileceğini düşünüyorum." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hawking,, insanoğlunu, karanlık, bir, gelecek, beklediğini, belirtti, ve, bu, durumun, önüne, geçilmesi, adına, yapılması, gerekenleri, açıkladı.,
Haber Videosu
Yorumlar